Jdi na obsah Jdi na menu
 


Diskuse

8. 5. 2007

Protože se v komentářích k jednotlivých témat stále nic neobjevuje, jsou buď natolik vyčerpávající :o)), že není nač se ptát, nebo na mé stránky nahlíží tak velký počet adresu hledajících strojů.

Myslím, že ani jedno není správně. Proto jsem spustil tuto rubriku. Z oboru toho neznám moc, ale co vím, o to se rád podělím.

Takže - klidně se ptejte !!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Goooooooooooood

(vokec, 25. 10. 2007 18:39)

hochu jestli si to sam postavil ty věci hochu tak to ses u me velikej borec

Odpověď RC auto

(Petr, 2. 9. 2007 13:35)

Podle mě na tom nic není. Z 90% je to tovární výroba Tamiya. 5%je nápad a 5% něco jako modelaření. Jestli se ti líbí, velmi mě to těší.

Rc auto

(Crazzy, 1. 9. 2007 22:24)

kde si sa naucil takto si postavit vlastne Rc auto

Odpověď Kabina - Martinovi

(Petr, 30. 7. 2007 9:20)

Jdu do zaměstnání tak jen krátce. Trubka vnitřkem, táhlo venku. Musí se udělat díra pro táhlo a servo mi vycházelo mírně skloněný. Vyfoceno nemám a už ani trup :o( Je to trochu laborování a vyměřování, tomu se nevyhnete. Trubku jsem zafixoval kouskem materiálu podobnému EPP. Kdyby bylo třeba ozvěte se, nebo pošlete foto.

Kabina Maxir

(Martin Ambrozek, 30. 7. 2007 9:06)

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit jestli by nebylo možno poradit mi jak osadit laminátovou kabinu na maxira, jedná se mi hlavně o napasování zadní trubky s vrtulkou, nechápu jak se tam vejde zadní servo s táhlem. Díky moc za odpověď, přeji příjemný den. martin@jeam.cz

dotaz na funkční modelařinu

(MUDr.Josef Šimon, 6. 6. 2007 10:54)

Dobrý den,
doufám,že Vám dojde můj dotaz. Pracuji mimo svou základní profesi jako vedoucí dětského model klubu V Sázavě/ tč 19 dětí /.Jsme,doufám,že jen prozatím"pracholepkáři",tedy kitaři.
Dotazy mám dva 1. pokud bych se pustil i do fční
modelařiny,mohl bych se na Vás obracet s dotazy? / velmi mne lákají LAHELI .../
2. Nebylo by možné udělat malou prezentaci funkční
modelařiny u nás na 9. ročníku modelářského
setkání v Sázavě ? Výlohy Vám samozřejmě po předchozí dohodě uhradím.Pro vrtulníky,auta či lodě
máme výborné podmínky, s letadly je to horší,Sázava
je v uzavřeném údolí...
Děkuji Vám za Váš čas a pokud máte 30.6.2007
možnost,prosím dejte mi vědět telefonicky či mailem ,vše vysvětlím. Děkuji a přeji hezký den.
603 832 370 j.simon@mybox.cz j.šimon

Kabina

(Petr, 20. 5. 2007 16:56)

Kabinu nabízí výrobce vrtulníku. Pokud vím tak je možno ji mít i v probarvené verzi. Je to laminátová skořepina. Ta moje už nežije :o((. Pro začátky nedoporučuju. Ani při nejopatrnějším zacházení se nevyhneme tvrdšímu (a někdy i hodně tvrdému) přistání a listy vykonají svoje. Mám v plánu ji, nebo jinou opět připravit aale až budu víc umět. Ono je to asi vhodnější ve chvíli, kdy má člověk jeden vrťas na trénink létání a to i základů, a druhý pro potěchu oka. A s ním lítat jen ve svátek ;o)) to, co opravdu zvládá. I tak je pravděpodobnost, že něco selže (pastorek, ložisko, palce....) a kabina je oplakána.

Začátečník Blade cp

(Radar, 20. 5. 2007 16:03)

Dobry den
díky za radu ohledně seřiz.rot.listů. Viděl jsem na vaších stránkách že jste si vyrobil kabinu na maxíra je fakt skvělá můžete mi říct z čeho je vyrobena a jestli se dá vyrobit svépomoci doma.díky

Náběh listů

(Petr, 12. 5. 2007 14:41)

Pokud se jedná o to, jak pracovat s přípravkem, tak bohužel neporadím, protože ho nemám. Snad jen - zafixovat pádla vodorovně nad ocasem navlíknout mězku na listy a nastavovat (to je jen můj dohad). Zkus taky nahlídnout na Runryder.com tam je hodně rad přímo pro Bladeho. Listy zatím nastavuju odhadem, nejsem tak dobrý letec aby mě vadil nějaký ten stupeň + -. Obecně se uvádí, že se heli při plném kolektivu nemá dusit (ani elektra) pro visení a poletování je třeba, aby list vzduch nabíral a pro začátečníka je vhodný spíš plusový než mínusový náběh. Velmi doporučuju kříž, bez něj v začátku ani krok!
Jestli začínáš od nuly, není nutný přímý dozor zkušenějšího, ale sebekázeň pomalého postupu. Poskoky-visení-drobné přesuny z místa na místo, osmičky, vis proti sobě... Jde to pomalu a chce to nic neuspěchat a nepřeskočit. Pilovat čistotu pohybu vzduchem. Rozhodně to nebude nuda :-) Přeju jen šťastná přistání.

Náběh listů

(Petr, 12. 5. 2007 14:24)

náběh listů se nastavuje za
A) zvýšením / snížením polohy desky cykliky = oba listy naráz a změní se úhel náběhu
B) prodloužením / zkrácením táhla cyklika-list o 1/2 či několik otoček (dle potřeby) a mělí se úhel náběhu jednoho listu a zároveň je to místo, kterým se ladí stpa listů.
Je důležité, aby stopa listů byla co nejčistší.

začátečník Blade cp

(Radar, 12. 5. 2007 10:55)

Dobrý den
Taky jsem si koupil Blade cp a potřeboval bych poradit jak nastavit náběh rotorových listů přípravek mám oríginál ale nikde nepíšou jak to funguje.Zkoušel jsem sehnat v mém okolí modeláře který mi s tím pomůže ale bohužel.pomůžete mi? díky